Austria – Chcielibyście pojechać do Austrii ale nie wiecie czego spodziewać się na miejscu?

Zastanawiacie się czy to odpowiedni kierunek na wakacje z dzieckiem? Czy będzie miało co tam robić?

A może po prostu szukacie inspiracji na wyjazd wakacyjny i nie wiecie co wybrać ?

W poniższym artykule znajdziecie informacje dotyczące zarówno dostępności produktów niemowlęcych i dziecięcych oraz atrakcje, które w Austrii znajdziecie dla dzieci!

Dostępność produktów dla dzieci

Kuchnia austriacka, według mnie, jest bardzo podobną do kuchni polskiej.
Schnitzel – to nic innego jak nasz schabowy, Keiserschmarrn, czyli omlet cesarski – w Polsce też zajadamy różnego rodzaju omlety. Apfelstrudel – prawie nasza szarlotka, czy Frittatensuppe – rosół z pokrojonymi w paseczki naleśnikami. Są to dania, które spokojnie można podać dzieciom, Leoś się zajadał daniami restauracyjnymi ze smakiem.

Jeśli jednak macie na pokładzie niemowlaka, to nie ma się o co martwić. Półki sklepowe są pełne gotowych produktów dla dzieci. Obiadki, deserki w słoiczkach tubki, przekąski – co byśmy tylko chcieli.
Pampersy dostępne w większych oraz mniejszych sklepach.

Restauracje i miejsca noclegowe – udogodnienia

W Austrii spędziliśmy tydzień, zmieniając nocleg 3 razy. Zdarzyło się nam, spacerując od pensjonatu do pensjonatu, szukać tego najlepszego. W każdym miejscu, którym spaliśmy oraz, w którym pytaliśmy o nocleg nie było problemu z łóżeczkiem dla dziecka. Było ono w cenie noclegu – gratis.

Natomiast jeżeli chodzi o restauracje, to te również są bardzo dobrze przygotowane na odwiedziny z małymi dziećmi. W restauracjach są dostępne krzesełka dla dzieci a w ubikacji przewijaki.
Bardzo często spotykaliśmy się w restauracjach z kącikiem dla dzieci, jeśli takiego nie było, Leoś dostawał kolorowanki oraz kredki od kelnerów. Menu dziecięce oczywiście nie zachwycało, najczęściej były to frytki z nuggetsami czy naleśniki z nutellą.

Tak więc, czy Austria to dobry wybór miejsca na rodzinne wakacje ?

Austria to piękne malownicze Państwo, nie mające dostępu do morza, a tym czym głównie przyciąga do siebie turystów są Alpy. Piękne miasteczka znajdujące się w dolinach gór z widokami wartymi miliony.
W Austrii bardzo dobrze rozwinięta jest infrastruktura narciarska, co za tym idzie jest wiele wyciągów, działających również latem. Bardzo łatwo wiec dostać się na wybrane szczyty. A na szczytach tych – bardzo często są płace zabaw!
Tak, tak, Austriacy w górach budują płace zabaw dla dzieci!

Kolejną atrakcją dla dzieci są wszechobecne zwierzęta. Wybierając się w góry trudno nie spotkać pasącej się na szlaku krowy, lasy pełne są wiewiórek. Wiele jest łąk na których konie zajadają cały dzień trawę. Nasz Leon był zachwycony! Trafiliśmy raz do zagrody, w której oprócz biegających psów, pasących się krów, kurczaków w kurniku były króliki – radość była bezcenna!

Wiec jeśli zastanawiacie się czy to odpowiednie miejsce na wakacje z dziećmi/ niemowlakami to odpowiedz brzmi TAK!
Bardzo dobrze rozwinięta infrastruktura, bardzo dobra dostępność produktów dziecięcych to wszystko powoduje, ze wakacje w Austrii z dziećmi są bardzo przyjemne.

Zapraszamy na nasze pozostałe posty tutaj!