Koh Ngai – ogólne informacje

Koh Ngai to wyspa znajdująca się na morzu Andamańskim, mająca zaledwie 4 km długości i 2 km szerokości. Nie znajdziemy tutaj dróg, chodników a jedynym „deptakiem” jest plaża. Poza tym uświadczymy tylko hotele i las/jungle.

Koh Ngai – jak się dostać

Sposobów jest naprawdę wiele. Wszystko zależy, w którym miejscu Tajlandii jesteśmy. A biur podróży również jest ogromny wybór.

My dostaliśmy się łodzią z wyspy Koh Lanta, a za to na Koh Lanta dostaliśmy się z Krabi, a na Krabi dostaliśmy się samolotem z Chiang Mai.

Nasza decyzja o wyruszeniu na wyspę Koh Ngai była bardzo spontaniczna. Mając wypożyczony skuter na wyspie Koh Lanta, pojechaliśmy do portu w poszukiwaniu inspiracji gdzie wybrać się dalej, rzuciła mi się w oczy nazwa wyspy, pani powiedziała, ze wyspa piękna, szybka wymiana zdań i decyzja zapadła. Następnego dnia przyjechał po Nas pick up, zawiózł do portu i wyruszyliśmy łodzią na wyspę.

Koh Ngai – gdzie spać

Jak już wcześniej wspomniałam na wyspie są tylko hotele plaża i las. Pewnie pomyśleliście, że jest ich na pęczki ? No niestety.. jest ich kilka.. Ale po kolei..

Dopływając do portu są dwa wyjścia, idziemy pomostem do hotelu, który jest po tej stronie wyspy, lub wsiadamy na Long Boat i dopływamy do wcześniej zarezerwowanego hotelu.

Pomost, z którego wypływa się pod wcześniej wskazany hotel

My tego hotelu zarezerwowanego nie mieliśmy, a zdziwienia i miny Taja i pozostałych turystów były bezcenne..

Sternik zaproponował Nam, ze podpłyniemy pod hotel, który może mieć wolny pokój. My jednak poprosiliśmy aby moc wysiąść ns początku plaży i tak też się stało. W pierwszym hotelu – ceny z kosmosu, drugi nic wolnego, trzeci- też pełne obłożenie, czwarty- pole namiotowe- odpuszczamy, nawet nie pytamy. Piąty – wolny domek od jutra.. kolejny – wygląda jakby był już ostatni, (ponieważ był przypływ do kolejnego hotelu nie można było się dostać plażą) i udaje się! Jest domek wolny ale tylko na 1 noc – my zamierzaliśmy zostać na wyspie 3 doby. Bierzemy!! Finalnie okazało się, ze na kolejna noc zwolnił się domek, więc korzystamy z okazji i zostajemy. Ale zostaliśmy 2 z 3 nocy, wracając wcześniej do Bangkoku.

Widok z tarasu domku, w którym byliśmy zameldowani.

Koh Ngai – atrakcje

Główna atrakcja wyspy jest piękna plaża i kolor wody ? można tutaj się wyciszyć, odpocząć po zatłoczonych dużych miastach, tj. Bangkok czy Chiang Mai.

Pogoda pierwszego dnia nie dopisała.

Super opcją jest wypożyczyć kajak, popływać wokół wyspy. Morze jest również bogate w rafę koralowa, wiec warto mieć swój sprzęt do snookeringu. Ale spokojnie, jeśli nie macie swojego to można wypożyczyć na miejscu.

Kolejna atrakcja wyspy są kąpiele w morzu, tylko nie liczcie na ochłodzenie się – woda ma temperaturę letniej zupy ☺️

Można tutaj tez po prostu poleżeć ciesząc oczy pięknym widokiem, wsłuchując się w szum fal.

Wyspa Koh Ngai była naszym ostatnim punktem przed powrotem do Bangkoku i powrotem domu.

Ważne informacje:

  • Zarezerwujcie wcześniej nocleg,
  • Na wyspie był jeden sklep z solidnie zawyżonymi cenami,
  • W niektórych hotelach prąd jest tylko w wyznaczanych godzinach,
  • Nie w każdym hotelu/resorcie jest ciepła woda,
  • Na wyspę można również wybrać się na jednodniową wycieczkę.