Fuerteventura – czy warto wybrać się tam z niemowlakiem / dzieckiem ? Czy znajdziemy tam udogodnienia dla dzieci ?

Jeżeli trafiliście w pierwszej kolejności na post o Fuerteventurze to na pewno wiecie, że była to nasza pierwsza podróż samolotem z naszym siedmiomiesięcznym bobasem. Jeżeli jeszcze nie przeczytaliście Postu możecie to zrobić tutaj

Bardzo często wybierając miejsce, w które chcemy polecieć z dzieckiem na wakacje zastanawiamy się czy aby na pewno to miejsce jest przystosowane dla dzieci/ niemowląt. Poniżej kilka cennych informacji.

Fuerteventura – lot samolotem.

Lot samolotem należy raczej do dość długich, trwa około 5,5 h a w miarę możliwości fajnie wybrać lot nocny. Zawsze położyć posadzić dziecko na naszym fotelu, a samemu usiąść na podłodze.

Kilka ważnych informacji: – dziecko do drugiego roku życia leci na kolanach u rodziców. W Niektórych liniach lotniczych istnieje możliwość wykupienia miejsca dla dziecka, tylko wtedy dziecko musi siedzieć w odpowiednim foteliku, który zabierają ze sobą rodzice. Tutaj po więcej informacji odsyłam Was do danego przewoźnika, z którym będziecie lecieć.

W samolocie jak najbardziej jest przewijak, jest dość mały, plastikowy więc warto mieć jakiś swój podkład żeby rozłożyć.

Fuerteventura – Dostępność artykułów dla dzieci.

Lecąc na tydzień teoretycznie można zabrać zapas pieluch czy też jedzenia ze sobą. Tylko co w momencie, w którym mamy ograniczoną ilość bagażu? Bez obaw! Znajdziemy na miejscu prawie wszystko co nam potrzeba! Produkty typu pampersy i chusteczki nawilżone są jak najbardziej dostępne w mniejszych i większych supermarketach, w całkiem przystępnych cenach.

Gotowe produkty żywnościowe dla dzieci – jest ich całkiem spory wybór. W dużych hiszpańskich supermarketach są to lokalne produkty. Można znaleźć zarówno obiady w słoiczkach, desery, tubki owocowe i warzywne, soczki owocowe, kaszki. W supermarketach turystycznych miast są również do wyboru produkty takich firm jak Hipp czy Nestle.

Mleko modyfikowane – Myślę, że tutaj powinniśmy już zabrać zapas naszego mleka, które używamy na codzień, ponieważ produkty są innych firm.

Fuerteventura – restauracje i hotele

W tych czasach większość restauracji jest już przygotowana do wizyty rodzin z dziećmi a na swoim wyposażeniu mają przewijaki. Dostępne są również krzesełka dla dzieci, czy nawet kąciki zabaw.

W temacie hoteli – warto szukać takiego z udogodnieniami dla dzieci i np. Jest darmowe łóżeczko niemowlęce. Często rezerwacja łożeczka wymaga potwierdzenia dostępności przez personel hotelowy.

Poruszanie się po Fuerteventura z dzieckiem.

Wypożyczalnie samochodów – mają w swojej ofercie wypożyczenie również fotelika samochodowego, jest on bezpłatny. My do wypożyczalni, do której trafiliśmy mieliśmy do wyboru fotelik do Wagi dziecka wszystko bez problemu.

Drogi chodniki na spacery z wózkiem — jeżeli nie jest to plaża ani klify ani wydmy to jak najbardziej przejedziemy wózkiem, krawężniki są niższe niż w naszym rodzinnym mieście więc bez problemu. U nas oczywiście jak najbardziej przydało się w nosidełko, które zawsze ze sobą zabieraliśmy na wszelki wypadek.

Jeżeli więc zastanawiacie się nad Fuerteventurą z niemowlakiem lub małym dzieckiem na wakacje, mogę z czystym sumieniem polecić. Faktycznie, długość lotu może skutecznie odstraszyć, natomiast widoki na miejscu wszystko wynagrodzą a o udogodnienia nie musimy się martwić.