Highline 179 to most linowy rozwieszony pomiędzy dwoma wzgórzami, w miejscowości Reutte in Tirol. Znajduje się na wysokości 110 metrów, a ciekawostką jest fakt, że elementy konstrukcyjne wykonała polska firma.

Wycieczka po adrenalinę

Będąc w mieście Seefeld in Tirol postanawiamy zapewnić sobie trochę adrenaliny, ruszając na najwyższy most linowy w Austrii – Highline 179.
Wyruszamy chwilę po śniadaniu.

Nasza przygoda z mostem Highline179 rozpoczęła się bardzo miłym akcentem.
Przyjechaliśmy na parking i podeszła do Nas Pani, początkowo myśleliśmy, że Pani parkingowa, która wręcza nam bilet. I owszem wręczyła nam bilet, tylko już opłacony na cały dzień. Żartowaliśmy sobie, że zobaczyła po rejestracji, że biedni Polacy przyjechali i dała nam zaoszczędzić 4 euro.
Tak właśnie całodobowy parking pod mostem Highline 179 kosztuje 4 euro.
Bilety na most kupiliśmy w budce, ale spokojnie, obok niej jest kasa.
Zarówno w budce jak i w kasie, oprócz biletu na most, można wykupić bilet na kolejkę, którą wjedziemy do góry.
Wybieramy opcję spaceru – ruszamy więc do góry!
Trasa jest lekko stroma, kilka zakrętów – zajmuje nam około 15 minut. Docieramy na szczyt gdzie wita nas brama, a za nią chwila wytchnienia, lub chwila utrapienia dla rodzica – plac zabaw. Nasz dwulatek koło żadnego placu zabaw nie chce przechodzić obojętnie, a dodatkowo bardzo ciężko zakończyć szał zabawowy.

Dalej przechodzimy do automatycznych bramki i jest – HIGHLINE179!
Od razu rzucają się w oczy piękne widoki do okoła.
Wchodzimy na most, wiatr zaczyna porywać nam włosy. Lekko tracimy grunt pod nogami. Most się buja! Trzeba chwycić się barierki. Natomiast Leon szeroko się uśmiecha i zaczyna biec! Huśtający się most przypadł mu do gustu. Po przejściu kilku kroków, mając dobrą koordynację ruchową można już spróbować się puścić poręczy i iść „bez trzymanki”. Widoki w koło są naprawdę piękne.


Po przejściu mostu znów docieramy do elektronicznych bramek, wychodząc przez które znajdujemy się na kolejnym punkcie widokowym. Rozpościera się stąd widok przede wszystkim na most Highline 179 oraz na zamek „Ehrenberg Castle„. Jest kilka ławek, na których można odpocząć, coś zjeść(zabranego ze sobą)

Highline 179 – przydatne informacje

Jeden z najwyższych mostów linowych atrakcją darmową nie jest. Za adrenalinę trzeba zapłacić. Poniżej przedstawiam ceny:

  • Parking – 4 Euro – cały dzień, zapłacimy tylko gotówką w jednym z parkometrów.
  • Wejście na most – 8 euro,
  • Zaraz koło głównej kasy jest budka kasowa, gdzie kolejka raczej niewielka, w porównaniu do tej przy zwykłej kasie
  • Most znajduje się na wysokości 110 m i aby dojść do niego należy wspiąć się 15 minut pod górę lub dodatkowo wykupić wjazd kolejką w cenie 7 euro.
  • pod elektroniczne bramki dojedziemy wózkiem, dalej już musimy udać się bez wózka. Wiec radzimy na tą wycieczkę wybrać nosidełko/ chustę.
  • Ehrenberg Castle – wejście na zamek jest bezpłatne, znajduję się powyżej mostu Highline179
  • Przeżycia – bezcenne !

Odpowiadając na pytanie zadane przez nas w tytule, Highline 179 według nas to zdecydowanie HIT! Wiele osób pewnie pomyśli, że to kolejna atrakcja mająca na celu przyciągnięcie do siebie turystów – owszem jest tak. Ale ta atrakcja jest bardzo przemyślaną atrakcją, pozwalającą nam przeżyć wiele emocji przez zachwyt widokami znajdującymi się wokół, po dreszczyku związany ze spacerem na wysokości, bujającym się mostem.