W tych trudnych dla wszystkich czasach, kiedy na świecie panuje pandemia, a my staramy się nie wychodzić z domu – dla swojego i innych bezpieczeństwa, szukamy sobie w domu zajęcia.
Jedni wykorzystują ten czas na zaległą pracę, inni na ćwiczenia a jeszcze inni na nadrabianie zaległości w lekturze.

Jeżeli należycie do tej ostatniej grupy i brakuje wam już tytułów wartych przeczytania do idealnie trafiliście. Przedstawię moją top listę książek, które według mnie warto przeczytać.

B.A. Paris „Za Zamkniętymi drzwiami”

Nie bez powodu znalazła się na pierwszym miejscu. Mój niewątpliwy faworyt! Książka doskonale opisuje jak łatwo jest dać zwieść się pozorom, a to co z zewnątrz wygląda na piękne wcale takie nie musi być. Doskonały thriller, który pochłoniecie spokojnie w ciągu jednego dnia. Dodatkowo przewija się nasza ukochana Tajlandia.

Mario Escobar „Kołysanka z Auschwitz”

Opisuje niemiecko-romska rodzinę, która trafiła do obozu Auchwitz-Birkenau. Helen wraz z pięciorgiem dzieci codziennie mierzy z trudnościami życia w obozie – głodem, zimnem i bestialstwem jednego z lekarzy, który urządza sobie na dzieciach eksperymenty. Wyciskacz łez – niejednokrotnie w trakcie czytania powieści jak i po jej zakończeniu wylałam morze łez.

Alex Michaelides „Pacjentka”

Kolejny thriller trzymający w napięciu do samego końca.
Młody psychoterapeuta Theo chce dotrzeć do kobiety, która milczy od kilku lat, po tym jak zginął jej mąż, a winą jest obarczona właśnie ona. Rozwiązanie powieści jest naprawdę zaskakujące..

Heather Morris „Tatuażysta z Auschwitz”

Kolejna książka w tematyce obozu Auchwitz – Birkenau. Tym razem opowiada o młodym mężczyźnie, który trafia do obozu jako 26latek, zostaje tatuatorem – tatuuje numery więźniom trafiającym do obozu. W trakcie wykonywania swojej pracy zakochuje się w jednej z więźniarek. Dzięki swojej pozycji i znajomością pomaga wybrance serca.
Przejmująca historia o sile przetrwania i miłości.

B.A. Paris „Na skraju załamania”

Kolejny wart uwagi thriller B.A. Paris pokazujący jakimi kruchymi istotami jesteśmy i jak łatwo nas złamać. Jak z początku wyglądające drobiazgi Mogą zmienić nasze życie, jak sygnał w telefonie może wzbudzać w nas stres i jak bliskie nam osoby mogą nam źle życzyć. Trzymający w napięciu do samego końca!

Mary Kubica „Kobieta znikąd”

W jednym z miasteczek znika kobieta – Esther, bez śladu a jej współlokatorka znajduje w jej rzeczach zarówno miłosne listy jak i te z pogróżkami.
Równolegle w innym miasteczku w opuszczonym, zniszczonym domu ukrywa się kobieta. Czy to ta sama osoba? Czego szuka kobieta w opuszczonym domu i gdzie zaginęła Esther?
Wszystkiego dowiecie się czytając powieść Mary Kubicy.

Teraz coś co poleca Paweł:

Kilian Jornet „Biec albo umrzeć”

Książka opisuje jednego z z najlepszych biegaczy długodystansowych, górskich. Możemy w niej przeczytać jak zaczął biegać i jak potoczyła się jego kariera. Jeżeli chcemy zacząć swoją przygodę z bieganiem, czy też innym sportem książka może być dla nas motywująca i dająca kopa do działania.

Koniecznie w komentarzu dajcie znać o swoich faworytach!