La Gomera to druga z najmniejszych wysp kanaryjskich, pochodzenia wulkanicznego. Pochodzenie wulkaniczne i plaże się wykluczają – tak! La Gomera na pewno nie słynie z plaż stąd my na przekór ich poszukiwaliśmy. Sami zobaczcie gdzie się nam udało poplażować!

Playa Del Ingles

Plaża Ingles to nasz niewątpliwy faworyt plaż La Gomery!
Znajduje się w miejscowości Valle Gran Rey, na jej krańcu. Położona jest wśród klifów, z czarnym piaskiem oraz pojedynczymi formacjami skalnymi.
Sprawia wrażenie bardzo dziewiczej, jest plażą nudystów, mam wrażenie uwielbioną przed ruchy hippisowkie. Czuć spokój w tym miejscu!
jeśli wybierzecie się na tą plażę koniecznie na zachód słońca- są obłędne!

Playa La Calera

Największa plaża w Valle Gran Rey, czyli w miejscowości, w której się zatrzymaliśmy. Piaszczysta plaża położona nieopodal sadów bananowych oraz skał, o długości 1 kilometra. Znalazła się w naszym rankingu na drugim miejscu z racji na to, że jest piaszczysta, czyli świetna dla dzieci! Oprócz czarnego wulkanicznego piasku rodziny z dziećmi chętnie korzystają z tego miejsca ponieważ ocean jest tutaj bardzo spokojny.
Pomimo, że Valle Gray Rey jest jednym z bardziej turystycznych miast na plaży wielu turystów się nie uświadczy. Sytuacja jednak zmieniała się w weekendy, kiedy, mieliśmy, wrażenie, że cała wyspa zjeżdża się odpoczywać na tą plażę.
Wzdłuż plaży prowadzi promenada oraz jest kilka restauracji.

Playa De La Caleta

W malowniczej miejscowości Hermigua, za górami, po pokonaniu około 15stu minut górskimi serpentynami, nad przepaścią znajdziemy malowniczą plażę De La Caleta. Plaża jest kamienista, w zatoczce z wyrastającym zza oceanu wulkanem Teide z sąsiedniej wyspy Teneryfy.
Na plaży jest kilka stołów idealnych na piknik. Może też tam funkcjonować bar, jednak jak my byliśmy wszystko było pozamykane.

El Pescante

Może to nie plaża ale miejsce Must See na wyspie!!
Pescante de Hermigua to jeden z punktów rozpoznawczych wyspy. Piękne naturalne baseny w sąsiedztwie wyrastających z oceanu betonowych kolumn. Kolumny te są pozostałościami żurawika, który został zbudowany początkiem XX wieku aby pomóc w eksporcie bananów i pomidorów. Ta inżynierska inwestycja przyczyniła się do poprawy sytuacji Hermigua.
Dojazd pod baseny nie jest możliwy. Należy zaparkować około 500 m od basenów. Następnie przejść przez bramę, na której jest znak o spadających kamieniach z gór oraz własnej odpowiedzialności za wejście poza bramę.

Playa De Alojera

Alojera to niewielka wioska na zachodnim wybrzeżu wyspy. A tytułowa plaża jest bardzo kameralna, kamienista o długości 200 m. Woda oceanu jest umiarkowanie spokojna.
Do plaży prowadzą schody pomiędzy typowymi kanaryjskimi domami, a w pobliżu plaży znajduje się mały „naturalny” basen.

Playa de Vallehermoso

Żwirowa plaża, z silnymi falami w miejscowości o takie samej nazwie. Znajduje się u ujścia doliny, a tuż koło plaży jest miejski basen z wodą morską. Zaledwie kilka kroków od plaży znajdują się mury zamku Castillo Del Mar. Powstał on jako punkt załadunku bananów i pełnił bardzo ważną rolę przeładunkową wyspy. W 1981 roku został zakupiony przez niemieckiego inwestora, który organizował tutaj kulturowe imprezy. Teraz stoi i niszczeje przez spadające kamienie z gór.

La Gomera nie słynie z plaż ale jak widać znajdziemy kilka miejsc, w których spokojnie można skorzystać z kąpieli słonecznych oraz morskich. Każda z tych plaż ma swój niepowtarzalny klimat. Piękny błękitny ocean w towarzystwie wielkich klifów robi ogromne wrażenie.
Każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno rodziny z dziećmi czy zwolennicy naturyzmu.
Kolejnym ogromnym atutem plaż na La Gomerze jest bardzo mała ilość turystów. Niejednokrotnie byliśmy jedynymi osobami na plaży.